Elmetor - silniki elektryczne, falowniki, motoreduktory, części silników elektrycznych
Jesteśmy przedstawicielem krajowych producentów silników elektrycznych: FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
Silniki FSE Besel S.A., Celma Indukta S.A., ATB Tamel S.A., FAE Ema Elfa Sp. z o.o.
OFERTY SPECJALNE

SZYBKI KONTAKT:
  mobile 511-055-961
  mobile 507-098-774
  silniki@elmetor.pl

ELEKTROPOMPKI DO CHŁODZIWA


Elektropompki do chłodziwa

Elektropompki zanurzeniowe przeznaczone są do pompowania emulsji chłodzących i tnących w obrabiarkach, olejów, a w wersjach specjalnych także do wody i parafiny. W zamieszczonych katalogach zostały zamieszczone parametry oferowanych elektropompek. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.


Elektropompki zanurzeniowe
Elektropompki zanurzeniowe
2CP 4COA
  KATALOG
Pompy zanurzeniowe
Pompy zanurzeniowe
IMM 40-50 63 71 80 90-100
  KATALOG
Pompy zanurzeniowe
Pompy zanurzeniowe
MP 63-71 MP 80-90-100
  KATALOG
Pompy zanurzeniowe
Pompy zanurzeniowe
SP 12-18 25-33 50-75 100-150
  KATALOG
Pompy zanurzeniowe
Pompy zanurzeniowe
SPV 12-18 25-33 50-75 100-150
  KATALOG


Elektropompki do chłodziwa

Elektropompki zanurzeniowe przeznaczone są do pompowania emulsji chłodzących i tnących, olejów, a w wersjach specjalnych także do wody i parafiny. Oferujemy różne modele tego rodzaju urządzeń.

Czym jest elektropompa do chłodziwa?

Elektropompa służy do pompowania emulsji chłodzących i tnących w obrabiarkach oraz innych maszynach. Tego rodzaju pompy wyróżniają się trwałością, prostą budową, a także łatwym montażem i serwisowaniem. Składają się z silnika elektrycznego oraz części hydraulicznych takich jak mosiężny wirnik, aluminiowy wałek oraz komora.

Zastosowanie pomp do chłodziwa

Oferowane elektropompki do chłodziwa znajdują zastosowanie w obrabiarkach do metalu oraz innych maszynach z różnych gałęzi przemysłu. Najczęściej montowane są między innymi w:

  • obrabiarkach: tokarkach, frezarkach, wiertarkach,
  • maszynach do obróbki szkła (opcja TRI),
  • systemach filtracji i klimatyzacji,
  • urządzeniach do poligrafii.

Choć ogólne zastosowanie elektropompek jej podobne, to poszczególne modele mogą mieć nieco inne przeznaczenie. Różnica pomiędzy nimi występuje na przykład na poziomie filtracji zanieczyszczeń oraz temperatury pracy.

Dlatego proponujemy różne rodzaje urządzeń, dzięki czemu można je w sposób optymalny dopasować do konkretnej maszyny. W sprzedaży znajdują się następujące typy pomp zanurzeniowych:

  • 2CPP, 4COA – przeznaczona do pompowania substancji, w których wielkość zanieczyszczeń nie przekracza 0,5 mm, a temperatura maksymalna temperatura pracy wynosi 60°C,
  • IMM 40-50 – dedykowana do czerpania substancji, w których wielkość zanieczyszczeń nie przekracza 2-3 mm, a temperatura maksymalna temperatura pracy wynosi 70°C,
  • MP 63-71 – przeznaczona do pompowania substancji o maksymalnej temperaturze nie przekraczającej 90°C, w których wielkość drobinek brudu nie przekracza 2-3 mm,
  • SP 12-18 – dedykowana do czerpania substancji, w których wielkość zanieczyszczeń nie przekracza 2-3 mm, a temperatura maksymalna temperatura pracy wynosi 70°C.

Proponowane pompy do chłodziwa pochodzące od sprawdzonych producentów umożliwiają skuteczną regulację temperatury w wielu maszynach. Przeznaczone są do pompowania różnego rodzaju cieczy, w tym wody, emulsji chłodzących oraz olejów o określonej lepkości. Minimalizują ryzyko przegrzania się urządzeń, a tym samym wydłużają ich żywotność.

Mechanizm działania pomp do chłodziwa

Standardowo pompy do chłodziwa montowane są w pionie za pomocą kołnierza, który przykręca się do zbiornika z substancją. Dekiel wirnika powinien znajdować się minimum 3-4 cm od dna, a sam wirniki musi być zanurzony w płynie.

Z kolei maksymalny poziom cieczy w zbiorniku wynosi nie więcej niż 3-4 cm od jego pokrywy. W przypadku dużych zabrudzeń substancji chłodzącej zaleca się okresowe usunięcie osadu z dna zbiornika.

Stosowanie się do zaleceń producenta zapewni prawidłowe działanie elektropompki, która stanowi główny element układów chłodzących. Odpowiada ona za prawidłowe rozprowadzenie płynów i wydajną pracę maszyn.

Emulsje chłodnicze mogą się nagrzewać się do wysokich temperatur, dlatego pompy muszą być wykonane z odpowiedniej jakości materiałów. Naszym klientom proponujemy najlepsze produkty na rynku, które spełniają najbardziej restrykcyjne normy.